Jak se elegantně zbavit domácího pavouka

Občas se každému z nás doma bez pozvání usadí pavouček nebo jiný hmyzí kamarád. Pokud nemáte rádi nezvané osminohé hosty, můžete se jich elegantně zbavit. Podíváme se nejdříve na konvenční způsoby likvidace pavoučků a podobných hmyzáků a zhodnotíme je z hlediska efektivity dosažení výsledku a dopadu na vaši karmu.

Zašlápnutí či rozmáčknutí

Nejběžnějším způsobem likvidace domácích pavouků, brouků, komárů, kobylek, housenek a podobné havěti je jejich zašlápnutí či rozmáčknutí. V takové situaci se v nás probudí geny římského legionáře a bez přemýšlení jdete na steč: „Pavouku, teď to bude boj muž proti muži, jen ty a já!“

Efektivita = 5: Smrtící chvat sice obvykle funguje okamžitě, ale rozmáčknutí nebohého pavoučka pravděpodobně zanechá nesmazatelnou stopu na vaší zdi. Buď budete muset celý pokoj vymalovat, anebo se budete muset navěky dívat na důkaz svého zločinu!
Karma = 3: V příštím životě na vás na stavbě spadne stotunová traverza. Bude to rychlé a bezbolestné.
Celkové skóre = 8

Otrávení biolitem

Tento způsob likvidace je obzvlášť odporný. Na pavouka v podstatě zaútočíte chemickými zbraněmi a necháte ho několik minut se zmítat ve smrtelných křečích, než nadobro skoná. Kdyby se na pavouky vztahovaly ženevské konvence, skončili byste před mezinárodním trestním tribunálem pro válečné zločince.

Efektivita = 5: Svého cíle likvidace pavouka sice dosáhnete, ale nebude to hned. Pár minut potrvá, než sebou paralyzovaný pavouk naposledy škubne a zaklepe svými osmi bačkorami. Navíc vám doma v ovzduší zůstane trocha jedu.
Karma = 1: V příštím životě se narodíte jako bratr severokorejského diktátora, který vás nechá na letišti v Malajsii otrávit nervovým plynem VX.
Celkové skóre = 6

Vymetení koštětem

Nejtradičnějším způsobem vyhoštění domácích pavouků je jejich vymetení z domu koštětem. Pavouka vymetete z domu rovnou oknem, ale hrozí, že mu u toho polámete nožičky.

Efektivita = 8: Tento způsob je velmi efektivní, protože současně s pavoukem se zbavíte i pavučin.
Karma = 4: V příštím životě se stanete uprchlíkem, kterého deportují a ještě mu přitom zlámou nohy!
Celkové skóre = 12

Vysátí vysavačem

Někteří lidé upgradují koště na vysavač, kterým pavouka nemilosrdně vyluxují. Vždycky mě zajímalo, jestli pavouk samotné vysátí přežije a pak bufetí v pytlíku plném chuchvalců prachu. Chudák z toho musí dostat pořádné astma. Pak jdete kolem luxu a slyšíte takové droboučké “hepčík” a to je chudák pavouček, kterého jste uvěznili doslova v “luxusním” vězení.

Efektivita = 8: Celá operace je poměrně rychlá, jen musíte vyndat a pak zase uklidit vysavač.
Karma = 2: V příštím životě se narodíte jako kachna, kterou ve vzduchu vcucne motor proudového letadla, abyste si napříště pamatovali, jaké to je, když vás někdo vysaje!
Celkové skóre = 10

Deportace za pomocí skleničky a kusu papíru

Tento způsob už uplatňuji řadu let. Vždycky mi bylo proti mysli nezvaného pavoučího hosta chladnokrevně zavraždit. Na nezvaného člověčího hosta bych přece také nevytáhl brokovnici.

A tak jsem si našel způsob, jak se ho elegantně zbavit a přitom ho nezavraždit ani nezmrzačit. Sice do mého obydlí vstoupil bez platného víza, ale mohu ho přeci deportovat slušně a se ctí. Stejný postup platí nejen pro pavoučky, ale jakýkoli lezoucí nebo lítající hmyz. Ukážu vám to na příkladu kobylky, která k nám přihopkala na kus řeči. Stačí k tomu sklenice a kus pevnějšího papíru. Postup je jednoduchý: na místo, kde se pavouček nachází, přiklopím sklenici. Následně pod sklenici vsunu kus papíru.

Vždycky dávám pozor na pavoučkovy nohy, abych mu je nepolámal. Stačí trochu s papírem napůl vsunutým pod sklenicí trochu zatřást v blízkosti pavoučkových nohou (někdy je potřeba se jich lehce dotknout) a pavouček obvykle uteče ze stěny někam do sklenice. Ha, to je moje příležitost! Přesunu celý papír pod sklenici a pavouček je bezpečně uzavřený. Pak jen stačí sklenici i s papírem odklonit od stěny a donést ven. Tam už pavoučka ze sklenice vyklepu a on si může jít hledat nový domov 🙂

Efektivita = 7: Není to taková rychlovka jako ho rozmáčknout nebo vcucnout vysavačem, ale je to za minutu hotové, vše potřebné máte vždy po ruce (sklenici a papír) a nezůstanou vám na zdi žádné následky.
Karma = 9: V příštím životě dostanete Nobelovu cenu míru. Ale na desítku to ještě nebylo. To byste si museli pavoučka doma nechat a zeptat se ho, co chce k večeři 😀 I tak má tento způsob zbavení se domácího pavouka nejlepší výsledek!
Celkové skóre = 16

Komentáře