Snídejte jako Terminátor: sendvič s burákovým máslem a banánem

Když jsem v roce 2007 přijel na studijní pobyt do Nizozemska, naučil jsem se tam od ostatních studentů tuhle naprosto famózní snídani. Nejdřív jsem ale tuhle kombinaci moc nechápal. Burákové máslo s banánem mi přišlo jako třeba chipsy s jogurtem. Ale když jsem to ochutnal, moje chuťové buňky se zbláznily a já jsem tomuto sendviči zcela podlehl. Celé následující 4 měsíce do svého návratu do Česka jsem v podstatě nejedl k snídani nic jiného.

Nejen, že mi to strašně chutnalo, ale také je to neskutečně jednoduché a rychlé na přípravu a také zdravé. Stačí jen lehce opéct dva kousky toastového chleba (pokud nemáte toastovač, nevadí – zažádejte si na něj o dotaci, jen musíte v žádosti uvést, že tím inovujete svoji snídani), namáznout je oba burákovým máslem a na jeden z nich vyskládat kolečka nakrájeného banánu. A pak už jen stačí oba kousky zaklapnout a máte naprosto famózní a mňamózní snídani 😉

Snídaně pro Terminátora

Burákové máslo je skvělým zdrojem bílkovin. Búrské oříšky jich obsahují až 25 %, zatímco maso jen zhruba 20 %. Ačkoli obsahují búrské oříšky velké množství bílkovin, neobsahují všechny esenciální aminokyseliny (z aminokyselin se skládají bílkoviny), proto je vhodné je kombinovat např. s celozrnnou pšenicí, která se s buráky skvěle doplňuje. Já používám celozrnný toastový chleba a mám vystaráno.

Búrské oříšky obsahují také velké množství tuků, ale těch správných. Nenasycené mastné kyseliny, obsažené v búrských oříšcích, prospívají pleti, mozku, srdci a imunitnímu systému. Na druhé straně búrské oříšky neobsahují škodlivé množství nasycených mastných kyselin (ty jsou špatné) a cholesterol. Ale za to obsahují vitaminy A, B (B1, B2, B3, B6), C a E, draslík, hořčík, vápník, fosfor, mangan, měď a železo!

Když tohle sníte, budete mít sílu jak Terminátor 😀 Dejte si sendvič s burákovým máslem a banánem a pak můžete říct: „Hasta la vista, chlebe se salámem!“ To samé už udělal i Terminátor – Arnold Schwarzenegger přestal jíst maso. Udělal to ze dvou důvodů – ochrana životního prostředí (živočišná výroba způsobuje velkou produkci skleníkových plynů) a zdravotních (dnes v 70 letech má Arnold nejnižší hladinu cholesterolu za celou svoji kariéru). A nemusíte se ani obávat ztráty svalové hmoty.

Je to skvělý marketing masného průmyslu, prodávají myšlenku, že opravdoví muži jedí maso. Ale musíte to pochopit: je to marketing. Není to založeno na realitě. (Arnold Schwarzenegger)

Arnold něco o svalech a jejich budování ví – jako 7-násobný vítěz Mr. Olympia a nejslavnější kulturista všech dob snědl za celý život několik gigatun masa, vajec a mléčných výrobků. Dnes už ale doporučuje rostlinnou stravu a sám se „na stará kolena“ začal stravovat z 99% právě rostlinnou stravou. Zkuste si dát sendvič s burákovým máslem a banánem a už nikdy nebudete chtít k snídani chleba se salámem! 😀

Burákové máslo

Kouzlo tohoto sendviče je v burákovém másle. Vlatně to žádné máslo není, ale říká se mu tak. Název buráků se do češtiny dostal z nizozemštiny podle Búrů, což byli sedláci, kteří se usazovali v Jižní Africe. Nizozemsky se burákové máslo řekne Pindakaas. Kaas je sýr a Pinda je… burák 🙂 Takže burákové máslo anebo burákový sýr má oproti klasickému máslu jednu obrovskou výhodu. Nemusí být schované v lednici, stačí ho mít v kredenci. Když ho ráno vyndáte, nemusíte čekat, než změkne, abyste si ho mohli namazat.

Burákové máslo se obvykle vyrábí ve dvou typech. Jedno obsahuje búrské oříšky umleté nahrubo a jsou v něm malé kousky buráků, které pak při jídle křupou. To druhé je z buráků umletých na jemno a nejsou v něm žádné kousíčky. Doporučuji druhou variantu, protože je jemnější, ale je to čistě otázka chuti a osobních preferencí. Dobrou chuť 😉

Kde se vzaly buráky?

Asi vás zklamu, ale žádné búrské oříšky neexistují. Ve skutečnosti to totiž nejsou ořechy, ale lušteninové plody olejnice podzemné. Oříšek se mu říká proto, že jako ořech skutečně vypadá. Málokdo by v něm viděl něco jako fazoli, čočku nebo hrách, ale je to luštěnina. A jeho jméno pochází z afrikánštiny, což je jihoafrický jazyk.

On to teda vlastně žádný africký jazyk není, protože afrikánština se vyvinula z nizozemštiny, kterou se mluví v Jižní Africe, takže je to ve skutečnosti evropský jazyk. Búrský oříšek dostal název po Búrech, což byli evropští osadníci, kteří se usazovali v Jižní Africe od 17. století. V nizozemštině a v afrikánštině slovo Boer (čte se Búr) znamená sedlák.

Ony ty búrské oříšky ale ve skutečnosti nepocházejí z Jižní Afriky, ale z Jižní Ameriky, odkud tam byly dovezeny. Již před 6 tisíci lety je v Jižní Americe začali pěstovat Aztékové a Inkové. Správně bychom tedy měli búrskému oříšku říkat třeba aztécká luštěnina, ale díky historickým náhodám nemají správné ani botanické ani zeměpisné pojmenování. To ale vůbec nevadí, protože jsou skvělé 🙂

Komentáře