Fish and Chips „Brexit Edition“ (vegetariánská verze)

Velká Británie opustí zítra 31.1.2020 Evropskou unií. Osobně mi je líto, že už s námi Britové nechtějí být ve společné Evropě, ale rozhodnutí jejich voličů v referendu samozřejmě respektuji. Bude mi tu chybět jejich smysl pro humor, který je velmi blízký tomu našemu. Britové nejsou žádní psí čumáci a na rozdíl od jiných národů si stejně jako my Češi dokážou udělat srandu sami ze sebe. A proto se určitě neurazí, když jim k jejich odchodu z Evropské unie vyjádřím poctu receptem na jejich nejtradičnější jídlo – Fish and Chips, ale ve vegetariánské verzi 🙂

Ladies and Gentlemen – dámy a pánové, představují vám:

Fish and Chips „Brexit Edition“

Fish and Chips je tradiční britské jídlo, které se podává na mnoho způsobů, ale jeho základ je stále stejný – smažená ryba a hranolky. Hranolky Chips nejsou mimochodem původem z Británie a dokonce ani z Ameriky, kde se jim říká French Fries. Nevynalezli je ani Francouzi, ale Belgičani, ačkoli se o jejich vynalezení tyhle dva národy neustále dohadují. Nechci tady vyvolat další mezinárodní roztržku a kvůli hranolkům přivolat Frexit nebo Bexit, tak raději začneme rybou.

Ryba (Fish)

Sehnat vegetariánskou rybu je asi tak těžké jako přemluvit britský parlament, aby schválil dohodu s Evropskou unií – takřka nemožné, ale nakonec se to podaří! Já jsem takovou rybu sehnal před Vánocemi, když jsem hledal náhradu za kapra na štědrovečerní večeři. Ulovil jsem ji na eshopu s veganskými potravinami Puroshop*. Veganskou rybu nekrmí sójou ani granulemi, ale pšenicí. Na její výrobu se použije pšeničný protein a vyrábí se v Nizozemsku. Tak to vidíte – ryba z Nizozemska, hranolky z Belgie, no prostě typická britská kuchyně 😀

Vegetariánskou rybu připravíte stejně jako třeba smaženého kapra nebo klasický smažený řízek – šup s ní do trojobalu. Doma jsme na to použili klasickou strouhanku, hladkou mouku a vejce z volného chovu (pokud byste preferovali čistě veganskou variantu, můžete použít třeba hrašku). A pak už rybu jen osmažíme na oleji případně v horkovzdušné fritéze a je to!

Hranolky (Chips)

Ryba je polovina úspěchu dobrých Fish and Chips, ale hranolky jsou neméně podstatná druhá polovina. Tajemství úspěchu dobrých hranolků jsou kvalitní brambory a proces jejich přípravy. Nejprve oloupané brambory namočíme na několik hodin do vody, aby se od nich oddělil škrob.

Pak brambory osušíme, nakrájíme je na hranolky a dozlatova usmažíme. Díky odmočení a zbavení škrobu budou krásně křupavé! A můžeme podávat. V originálním receptu se ještě hranolky pokapají octem a s rybou zabalí do novinového papíru – tak se tradičně podávají.

Teď už vám jen popřeji dobrou chuť, takže… no v angličtině ani pořádný název pro dobrou chuť není, tak si hezky po brexitovsku popřejme bon apetit!

Co mají společného Fish and Chips s Brexitem?

Jestli vám ještě vrtá hlavou, jaká je souvislost vegetariánské verze Fish and Chips a Brexitu, tak odpověď najdeme ve vládnim programu kabinetu premiéra Borise Johnsona. Ten má jasný hlavní úkol – dokončit Brexit a vyvést Velkou Británii z Evropské unie. Ale také ve vládním programu stojí, že do zákonů se zakotví, že zvířata jsou citlivé bytosti a vláda má povinnost je chránit před ublížením. Sám ministerský předseda Velké Británie Boris Johnson dokonce smeká před vegany! Letos sice leden bez živočišných produktů veganuary nezvládne, ale třeba to dá příští rok 😉

* Poznámka na konec: Určitě všichni víte, že se snažím o omezení jednorázových plastů, což balení této vege ryby nesplňuje. Nedávám si ji ale každý den, ani týden nebo dokonce měsíc – spíš tak jednou nebo dvakrát za rok. Skvělá je třeba na Vánoce místo kapra!

Komentáře