Čistič odpadů

Asi to taky znáte. Čistíte si zuby, pustíte kohoutek kykyrýk! a voda místo toho, aby odtékala, se začíná napouštět, ačkoli špunt je v poloze “odšpuntováno”. Z umyvadla se za chvíli stane bazén, ve kterém plavou všelijací fujtajblíci. Ucpal se odpad! Dříve jsem to řešil chemickou cestou. Nasypal jsem do odpadu nějaký blivajz z drogerie. Návod na obalu mě ale varoval, že bych si před použitím měl obléct: ochranné rukavice, oděv a brýle, div ne na pomoc přivolat armádní protichemickou jednotku. V tu chvili mi bylo jasné, že do odpadních vod neliju vůbec nic hezkého. Ale co, odpady musejí být čisté, že?

Když musejí být čisté, tak proč do nich liju sajrajt?? Rozhodl jsem se to změnit a našel jsem si návod na domácí čistič odpadů bez chemických srágor. Jako u většiny domácích návodů je postup směšně jednoduchý a výsledek překvapivě účinný. Stačí do odpadu nalít zhruba jeden litr vroucí vody a pak tam nasypat trochu jedlé sody (množství podle velikosti odpadu a podle míry znečištění), já obvykle sypu po okraj sifonu. A následně zalijeme zhruba stejným objemem obyčejného octa. Soda s octem nám hezky vypění a výsledkem jejich vzájemné reakce je glycerín a mýdlo. Odpad se vám tak hezky umyje :) Nakonec to spláchneme dalším litrem horké vody a je to!

Pro zlepšení čistícího účinku můžeme dát ocet předtím vařit a nalijeme ho do odpadu horký. Ideální je ho uvařit v rychlovarné konvici a zabijeme hned dvě špinavé mouchy jednou octovou ranou. Nejen, že si pročistíme odpad, ale taky si vyčistíme konvici. Ocet je totiž účinný i na odstraňování vodního kamene. Následně ještě dáme vařit další litr vody, který pak znovu nalijeme do odpadu. Zároveň se nám tím dočistí rychlovarná konvice.

Domácí výroba

EKOBLOG

Přírodní deodorant značky Ben & Anna patří mezi moje nejoblíbenější produkty na e-shopu Econea. Tuto značku deodorantů…
Celý článek