Kloubní výživa

Reklamy na pilulky s kloubní výživou jedou v televizi takřka non-stop, ať už jsou to různí kamzíci, hrošíci nebo koníci. Podíváme se, z čeho se kamzíci vyrábějí. Milé děti, kamzíci se vyrábějí z prasátek (anebo taky z kraviček a z kuřátek). Přesněji řečeno z jejich nožek, kopýtek, pařátků, zobáčků, kůže, očních bulv atd. Ty obsahují kolagen, který potřebujeme i my lidé, takže nějakou dubovou palici napadlo, že když potřebujeme kolagen a nemáme ho, tak ho vezmeme prasatům. Chro chro!

Kamzíci by se tedy měly spíše jmenovat prasíci, ale to by se asi tak dobře neprodávaly. Prasíci jsou jinak totiž docela drahá záležitost. Jedna pixla prasíků vyjde tak na 300 korun a při doporučeném užívání je za tři měsíce fuč. Proto ty všudypřítomné reklamy na prasíky... pardon kamzíky. Spotřebiteli je třeba vnutit i to, co nechce a je drahé. Kamzík vám může vaše prasátko pěkně vyžrat!

A přitom existuje nesrovnatelně levnější a účinná alternativa. Objevil jsem ji, když jsem na internetu pátral po nějaké bezprasátkové kloubní výživě. Já osobně preferuju, aby prasátkům jejich nožičky zůstaly. Mně by se taky nelíbilo, kdyby by mi někdo okusoval nožičky pro to, aby mu míň vrzaly kolena. V mém případě spíš aby mi míň křupaly a praskaly klouby u prstů na rukou. Stává se mi to především ráno po probuzení, kdy je mám celé zatuhlé. Pak stačí jen pohnout rukou a je to samé “křup” a “prask”. Vyzkoušel jsem geniálně jednoduchý recept na kloubní výživu bez prasečích kopýtek:

Na elektrickém mlýnku si ráno nameleme jednu polévkovou lžíci obyčejných lněných semínek. Polovinu namletých semínek nasypeme do hrníčku a zalijeme teplým čajem. Promícháme a necháme chvilku, ať se to pokámoší (tak 2-3 minuty), až z toho vznikne taková hodně řídká kaše. Pak ji vypijeme. Voilà! To je celé. Zbylou polovinu namletých semínek nasypeme do skleničky s víčkem a dáme do lednice. Večer to znovu dáme skámošit s trochou teplého čaje a vypijeme. Nechutná to sice kdovíjak skvěle, ale skvěle to funguje. Zhruba do dvou týdnů od začátku užívání mně prsty na rukou téměř přestaly křupat a praskat. Ušetřím tak nejen prasátkům nožičky, ale i svému prasátku korunky. Kilový pytlík lněných semínek vyjde zhruba na 50 korun a vydrží tak rok. Za tu dobu by mi kamzíci ohlodaly z prasátka asi 1200 korun.

Kouzlo lněných semínek je v tom, co obsahují: "Lněný olej obsahuje omega 3 i omega 6 mastné kyseliny, z kterých se vytvářejí protizánětlivé prostaglandiny 1 a 3. Nerovnováha mezi těmito protizánětlivými prostaglandiny a zánětlivými prostaglandiny 2 je hlavní příčinou chronických zánětlivých onemocnění." O omega 3 mastných kyselinách jste už asi slyšeli a pravděpodobně to bylo v souvislosti s rybami, které je také obsahují. Když si lněná semínka namelete a za čerstva k nim přičichete, ucítíte trochu něco jako rybinu, za což můžou právě omega 3 mastné kyseliny. Nemusíte kvůli nim ale jíst ani prasátka ani ryby, len bohatě stačí :)

Eat LEN, save the world!

Domácí výroba

EKOBLOG

Přírodní deodorant značky Ben & Anna patří mezi moje nejoblíbenější produkty na e-shopu Econea. Tuto značku deodorantů…
Celý článek