Deodorant

Nikdy mi to nešlo do hlavy. Kosmetické produkty se často testují na zvířatech. A přitom zvířata si žádnou kosmetiku nekupují. Copak už jste někdy viděli psa, jak naběhne do drogerie, položí tlapky na pult, zavrtí ocasem a štěkne na prodavačku: “Vezmu si old spice s vůní mokrého psa, haf!”? Anebo králík. Anebo laboratorní myška: “Prosím jeden deodorant s vůní sýra, píp!”. Zvířata na nás taky nic nezkoušejí. Představte si třeba psa, který by svému páníčkovi řekl... promiňte, zaštěkal: “Ty granule nejdřív sežereš sám a pak, když ti to nerozežere vnitřnosti, se rozhodnu, jestli si je taky dám!”

To by asi nikoho z nás nenapadlo a přesto se řada produktů, především kosmetických, testuje na zvířatech. Na svém psovi byste přece taky nic netestovali! Už když jsem byl malý, kladl jsem si otázku, proč to ti lidi nevyzkoušejí sami na sobě. No protože do těch produktů cpou samý chemický srágory! A pak nevědí, jak to bude na kůži reagovat, tak to lejou na zvířata. Já ale když něco vyrábím, tak tomu přece věřím a vyzkouším to jako první na sobě, no né?

A proto jsem se rozhodl pro vás vyzkoušet několik deodorantů, které se netestují na zvířatech, ale na lidech :) Stal jsem se proto pokusným králíkem. Ale protože jsem si vybral jen deodoranty značek, které jsou eko a bez chemických srágor, bylo to celkem bezpečné.

Ben & Anna

Deodoranty značky Ben&Anna jsou stopro přírodní, zaručeně netestované na zvířatech a Made in USA. Donald musí být hrdej, jak Amerika exportuje eko produkty do celého světa! Make America Sustainable Again ;) Tyto deodoranty jsem si velmi oblíbil. Mají několik vůní, které jsou vhodné pro dámy, pro pány a pro všechny (unisex). Pro psy opravdu nemají. Vyzkoušel jsem tyto čtyři vůně:

Provence

První byla levandulová (Provence), protože vůni levandule miluju, no prostě typickej chlap :D Na výrobu tohoto deodorantu použili Beník a Anička určitě pravou levanduli, protože voní opravdu intenzivně. Po pravdě až moc, v práci jsem se s touto spíše dámskou vůní cítil trochu nesvůj. Asi ještě musím zapracovat na tom mít u zadku, co si o mě kdo myslí ;) Ale každopádně především dámám a odvážným pánům, co prděj na společenské konvence, mohu levanduli rozhodně doporučit.

Fragrance Free

Druhou byla vůně bez vůně (Fragrance Free). Tuto vůni vám nedoporučím. Ani ne pro to, že nijak nevoní, je zcela neutrální, ale špatně se aplikuje. Deodorant je příliš tuhý a v podpaží nepříjemně dře. Když už jsem si ho koupil, tak jsem ho hrdinsky dopotřeboval a dodřel do konce. Před použitím jsem ho ale vždy musel trochu navlhčit vodou, aby to lépe klouzalo. Pak už to celkem šlo, ale celkový dojem mi to už nespravilo.

Ylang-Ylang s měsíčkem

Další jsem vyzkoušel vůni Ylang-Ylang s měsíčkem. Nevím, co je Ylang-Ylang, ale asi to bude nějaká mučící technika severokorejské tajné služby. A ten měsíček není taky žádné neviňátko, nakonec se z něj stal pěkně krvavý rudý měsíc. Tento deodorant mi doslova rozdrásal kůži! Vůně byla docela oukej, taková orientální, ale po pár dnech používání mě začalo v podpaží svědit a škrábat. Kůži jsem měl zarudlou, což jsem připisoval tmavě červené barvě deodorantu. Jenže ani po umytí zarudnutí nezmizelo. Jakmile jsem deodorant na pár dní přestal používat, zarudnutí, svědění a škrábání přestalo. Takže tohohle rudého komunistu fakt ne, pošleme ho zpátky Kimovi do Pchjongjangu :)

Persian Lime

Na závěr si spravíme chuť šťavnatou perskou limetkou (Persian Lime). Tenhle deodorant je příjemný jako heboučký perský kocour. Je to příjemná letní citrusová vůně, která by se líbila princezně Šeherezádě i princi Sindibádovi. Holky i kluci, deodorant s touto vůní je prostě pohádka, která udrží vaše podpaží svěží tisíc a jednu noc :)

RECENZE: EKO PRODUKTY

EKOBLOG

Přírodní deodorant značky Ben & Anna patří mezi moje nejoblíbenější produkty na e-shopu Econea. Tuto značku deodorantů…
Celý článek