Holící strojek

Když jsem si pořídil klasický kovový holící strojek, začal jsem si po dlouhé době opět připadat jako chlap :) No uznejte, jediný podstatný rozdíl mezi pánskými plastovými holítky na vousy a dámskými plastovými holítky na nohy je v barvě. Pro kluky jsou modré a pro holky růžové.

Jo ale takový pánský holící strojek Mühle R89, to je úplně jiná liga! Nenajdete na něm ani kousek plastu, je to poctivý kov a poznáte to hned, když si ho vezmete do ruky, jak je příjemně těžký. Není to žádná laciná cetka, ale poctivá strojařina Made in Germany. Úplně si představuju, jak na jedné lince obrábějí holící strojky a na druhé vrtáky pro důlní těžební stroje. No prostě pořádná chlapská záležitost. Do strojku se používají klasické kovové žiletky. A nemají ani tři břity, ani čtyři břity, ani deset nebo tisíc břitů. Mají jen jeden břit. Ale za to pořádný a příjemně se s ním holí. Nejvíc mě na těch žiletkách baví, že jsou Made in Israel. To spojení německého strojku a izraelské žiletky je naprosto famózní. Adolf teď musí v pekle pukat vzteky :D

Ke strojku jsem si koupil i štětku na holení. Na výběr byly štětky z koňských žíní, ze štětin prasete nebo jezevce a ze syntetického vlákna. Koňské žíně jsem hned zavrhl. Nebudu si přece patlat hubu něčím, co koni lítalo celý život kolem zadku... Prasečí štětiny jsem jako vegetarián vyřadil jako vedlejší produkt masného průmyslu. A u jezevce taky nikdy nevíte, odkud mu ty chlupy chudákovi vyškubli. Vědom si možných negativních důsledků výroby a používání umělých vláken jsem zvolil štětiny syntetické jako nejméně škodlivou variantu.

RECENZE: EKO PRODUKTY

EKOBLOG

Přírodní deodorant značky Ben & Anna patří mezi moje nejoblíbenější produkty na e-shopu Econea. Tuto značku deodorantů…
Celý článek