Šampon na vlasy

Šampon je tekutý. Teče. Kape. Leje se. Je to viskózní kapalina. Stačí ho pár “kapek”, chápeš? Šampon prostě nikdy nebyl, není a nebude tuhý! Tak co to krucinál je ten tuhý šampon? Copak máme tuhou vodu nebo tuhý benzín? Ne, tyhle věci jsou prostě tekuté a šampon na vlasy taky. Asi takový rozhovor vedlo v mé hlavě mé “normální” já s mým ekologickým já, když jsem se poprvé dozvěděl o tuhých šamponech. Naštěstí u mě zvítězila zvědavost a tuháče jsem si objednal. K mému překvapení tuhý šampon vypadá jako docela obyčejné mýdlo, jen je trochu menší a má kulatý tvar. A úplně stejně se i používá, namydlíte si s ním ruce a hlavu si umyjete jako s běžným šamponem.

Výhody tuhého šamponu jsou jasné. Není na něj potřeba žádná plastová nádobka na jedno použití, která poslouží dva měsíce, dokud šampon nevypotřebujete, a potom bude hnít na nějaké skládce tisíc let. Nejsou do něj potřeba žádné přísady, které zajistí šamponu jeho tekutost a pěnivost. Neobsahuje ani žádné konzervanty, které by zařídily, že se do něj nepustí plísně a podobní fujtajblíci. Tuhé šampony se obvykle vyrábějí z přírodních surovin, takže si na kedlubnu nebudete lejt žádnou chemii.

Nevýhody jsou taky jasné. Tuhý šampon se spotřebovává stejně jako obyčejné mýdlo. Postupně ubývá, až z něj nakonec zbyde jen malý plátek. S ním se ale mnohem hůř pracuje. Namydlit si hlavu z takového malého prďoly je docela makačka. Nejenže to celkem dlouho trvá, ale občas mi i vyklouzne z ruky a někam zalítne. Obvykle si vybere to nejvzdálenější a nejzapadlejší místo v celé koupelně, odkud ho musím lovit koštětem. Svině klouzavý :) Má to ale i jednu velkou výhodu. Poté, co se v koupelně doplazím nahatý po zemi s koštětem v ruce a vítězně ulovím zbytek tuhého šamponu, už se nemůžu dočkat, až si rozbalím nový :)

RECENZE: EKO PRODUKTY

EKOBLOG

Přírodní deodorant značky Ben & Anna patří mezi moje nejoblíbenější produkty na e-shopu Econea. Tuto značku deodorantů…
Celý článek