WC čistič

Hajzlík je jedna z nejdůležitějších místnosti, kterou doma máme. Třeba bez kuchyně se obejdeme klidně 14 dní, když na to přijde. Ale bez hajzlíku nepřežijeme ani den! A protože tam každý den usazujeme své zadky, chceme tam mít čisto :) Supermarkety a drogerie pro nás mají připravený celý arzenál bojovníků za čisté záchody.

Taktika je naprosto smrtící. Do hajzlíku nalijete nazelenalou světélkující látku neznámého původu, kterou necháte dle návodu 20 minut působit. Vrátíte se na místo činu a zasáhne vás dávka výparů jak z Fukušimy. Bojová látka spolehlivě zlikviduje vše živé (podle reklamy až 99,9 % bakterií a jiných fujtajblíků), rozleptá vám oči a sežere kůži i s chlupama. Abyste ze zamořené oblasti opět vytvořili obyvatelné místo, musíte důkladně vyvětrat. A zbytek pošlete potrubní poštou až do Hamburku. Však si s tím ta nebohá příroda nějak poradí, ne? Pokud ale zrovna nejste ten typ, který by chtěl na čištění svého hajzlíku používat zbraně hromadného ničení, mám pro vás alternativu.

Domácí vs. kupovaný

Na vlastní kůži jsem vyzkoušel jak domácí čistič hajzlíku vlastní výroby, tak kupovaný eko čistič z přírodních surovin. Domácí čistič byl totální fuck-up! Na internetu jsem našel návod na ekologickou WC bombu, kterou jsem podle něj doma vyrobil a pokusil se ji v našem hajzlíku odpálit. Měla krásně vyšumět a vyčistit tak celou mísu. Asi se mi někde zasekla pojistka a WC bomba nevybuchla. Nestalo se vůbec nic a WC bomba se v míse působením vody jen za nějakou dobu rozpustila na kaši. Vyzkoušel jsem postup výroby ještě jednou přesně podle návodu a dopadlo to úplně stejně. Kdybyste to chtěli vyzkoušet, přikládám návod zde.

Vzhledem k mému neúspěšnému pokusu o detonaci našeho hajzlíku WC bombou jsem sáhnul do mého oblíbeného e-shopu econea.cz pro 100 % přírodně rozložitelný čistič od britské značky bioD, což znamená bio-degradable. Seznamte se prosím s obsahem: kyselina octová, sodná sůl, esenciální olej z citronové trávy a ještě pár organických sloučenin. Žádné fosfáty, ropné deriváty,  butyltetraethyleny a podobné sajrajty, co do hajzlu prostě nepatří! Ve srovnání s klasickými čističi je bioD naprostý pacifista. Není to ale žádné ořezávátko, se špínou a fujtajblíky se pere statečně a svým militaristickým konkurentům natře zadek!

Po jeho aplikaci budete mít pocit, že jste na hajzlíku vylili sklenici octu. Za to může kyselina octová, která je hlavní součástí čističe bioD. Pro někoho může být charakteristická kyselá a štiplavá vůně octa nepříjemná. Ale na rozdíl od nervových plynů, které se přidávají do běžných čističů z drogerie, není zdraví nijak škodlivý a zaručeně vás po něm nebude bolet hlava :)

RECENZE: EKO PRODUKTY

EKOBLOG

Přírodní deodorant značky Ben & Anna patří mezi moje nejoblíbenější produkty na e-shopu Econea. Tuto značku deodorantů…
Celý článek